Resultatlistor

Xtra 132 km

   

start kl 10.00

 

34 startande

 

Starnr

           

1

4.40

H

Kyle

Howard

Visby

RCK

5

4.18

H

Daniel

Eriksson

Dalhem

Ringmurens CK

6

6.17

H

Mats

Cambert

Kungälv

CK Sundet

7

4.19

H

David

Klasson

Åmmeberg

 

9

6.17

D

Anna-Lena

Samuelsson

Kungälv

CK Sundet

11

5.22

D

Maarit

Nordmark

Danderyd

Stockholm CK

13

5.14

H

Claes

Calemark

Bromma

Stockholm CK

14

6.01

H

Andrew

Szelke

STOCKHOLM

Stockholm CK

17

3.10

H

Rehan

Mirza

Järfälla

SCK

18

6.33

D

Pamie

Hedelin

Onsala

Kungsbacka CK

19

5.15

H

Morgan

Svensson

Hökerum

Ulricehamns cykelklubb

21

4.49

H

Fredrik

Hrdlicka

Djurhamn

ACSL

23

4.30

H

Morgan

Lundin

Ljugarn

Ringmurens CK

25

6.33

H

Peter

Börjesson

Kungsbacka

 

26

5.06

H

Patrick

Faeh

Täby

Sumo

34

5.14

H

Marcus

Phersson

Uppsala

OK Linné

35

5.49

H

Claes

Wollmann

Visby

 

38

5.49

H

Mathias

Mittbrodt

Färjestaden

Borgholm ck

39

5.05

H

David

Schmidt

Srockholm

 

40

5.47

H

Viktor

Odd

 

Ryska Posten

41

5.47

H

Elias

Ejderhamn

 

Ryska Posten

42

5.47

H

Merlin

Robertson

 

Ryska Posten

43

5.47

H

Markus

Tegström

 

Ryska Posten

44

5.47

H

Sebastian

Stenström

 

Ryska Posten

46

5.34

H

Jonas

Anselmby

Alingsås

 

47

5.34

H

Göran

Holmqvist

Olofstorp

 

51

6.37

H

Stefan

Westberg

Västervik

 

52

6.37

H

Hans

Söderberg

Gamleby

Gamleby OK

55

4.17

H

Jonas

Larsson

Stockholm

Athletic Club Salt Lake

56

4.49

H

Mattias

Lindberg

Mora

Mora CK

274

dnf

H

Josef

Wiginder

Visby

Team Balsnöre

275

dnf

H

Adrian

Wiginder

Visby

Ringmurens CK

271

dnf

H

Håkan

Johansson

Visby

Ringmurens CK

270

5.05

H

Robin

Larsson

Visby

Ringmurens Cykelklubb

Lång  99 km

   

start kl 10.10

 

18 Startande

 

272

4.18

H

Jerry

Ahlstedt

Visby

Ringmurens CK

101

3.50

H

Göran

Löfqvist

Visby

Ringmurens ck

102

4.50

H

Anton

Nordenson

Johanneshov

Höjden CK

105

4.44

H

Oskar

Wembe

Stockholm

CK Höjden

108

3.59

H

Edvin

Glas

Visby

Ringmuren Ck

109

4.19

H

Kai

Amrhein

Stockholm

SMBA

110

4.06

H

Albert

Bassa

Solna

SMBA

111

4.06

H

Eirik

Pihlstroem

Sundbyberg

SMBA

112

4.19

H

Fredrik

Magnusson

Gotlands Tofta

SMBA

115

4.31

H

Tiago

Pinheiro

Nacka

 

116

4.59

H

Richard

Schandl

Trångsund

OK Södertörn

117

4.41

H

August

Hellsing

STOCKHOLM

 

119

5.53

H

Svante

Ekvall

Visby

Ringmuren CK

122

5.08

H

Anders

Eklund

Visby

SvaideRoma SOK

123

3.51

H

Mats

Sigalit

Visby

Ringmurens ck

124

3.50

H

Håkan

Mattsson

Visby

Gotlands Bro OK

126

5.01

D

Elisabeth

Backteman

Stockholm

Stockholm Cykelklubb

127

5.01

H

Thomas

Backteman

Stockholm

Stockholm Cykelklubb

Mellan 66 km

     

start kl 10.22

57 startande

 
 

Tid

         

125

3.20

D

Petra

Larsson

Vällingby

 

201

3.33

H

Ulrica

Jansson

VISBY

Ringmurens cykelklubb

202

2.42

H

Tomas

Hansson

Klintehamn

 

203

2.42

H

Milan

Kuzeljevic

Tofta

 

204

2.58

H

Fredrik

Palmqvist

Visby

Wss

205

2.58

H

Andreas

Söderlund

VISBY

Violen

206

3.25

D

Heli

Sääskilahti

Gävle

 

207

2.54

H

Björn

Sandqvist

Visby

Ringmuren CK

209

3.33

D

Marina

Edlund

Skarpnäck

 

210

dnf

H

Ulf

Edlund

Skarpnäck

 

211

3.15

H

Alf

Lindström

Visby

Ringmurens cykelklubb

212

3.04

H

Karl

Gandborg

Slite

IK Graip Cykel

213

2.59

H

Jan

Holm

Fagersanna

Ringmurens CK

214

3.23

H

Ulf

Ericsson

Visby

postens if

216

3.21

D

Anna

Schandl

Trångsund

OK Södertörn

217

3.25

H

Jan-Olof

Johansson

Hemse

Ringmurens cykelklubb

218

3.24

H

Stig

Larsson

Visby

Ringmurens Cykelklubb

219

3.32

D

Susanne

Markvardsen

Visby

Ringmurenscykelklubb

220

3.30

D

Karin

Lekander

Gotland

RCK

221

3.06

H

Tommy

Ljunggren

Dalhem

Rck

222

3.05

D

Elisabeth

Stålhammar

Tullinge

Tullinge SK

223

2.56

H

Per

Stålhammar

Tullinge

Tullinge SK

224

2.52

H

Ulf

Lundberg

Ljugarn

Not set

225

3.05

H

Stefan

Hellström

Visby

Ringmurens cykelklubb

226

3.24

H

Gunnar

Jakobsson

Visby

Ringmurens ck

227

3.33

H

Mats

Englund

VISBY

 

230

2.55

H

Jacob

Werner

Visby

Ringmuren CK

231

2.54

D

Sofie

Nylén

Tyresö

 

232

2.54

H

Lars

Nylén

Tungelsta

 

233

3.20

H

Henrik

Söderberg

Visby

 

234

3.06

H

Martin

Ahlqvist

sköndal

 

235

3.11

H

Fredric

Nyström

Älvsjö

 

236

3.21

H

Lars

Österholm

Visby

RCK

239

2.56

H

Alf

Andersson

Hägersten

FMV sport

240

2.57

H

Christian

Alsing

Göteborg

 

241

3.06

H

Benny

Jansson

Gotlands Tofta

RIngmurens ck

242

3.01

H

Anders

Nyström

Härnösand

Härnösands CK

243

2.59

H

Kurt

Löfgren

Visby

Ringmuren CK

244

3.06

H

Anders

Olofsson

Visby

Ringmurens cykelklubb

247

dnf

H

Göte

Karlsson

Visby

Ringmuren ck

249

3.01

H

Christer

Söderström

Visby

Ringmurens CK

251

3.30

D

Petra

Gillerfors

Gotlands Tofta

Ringmurens ck

252

3.06

H

Peter

Nordgren

Gotland

 

254

3.23

H

Therese

Eriksson

Linköping

IK NocOut.se

255

2.58

H

Johan

Malmberg

Klintehamn

Not set

256

2.56

H

Jan

Ekdahl

Romakloster

Ringmurens CK

257

3.25

H

Bengt

Hallgren

Visby

Ringmuren ck

258

3.23

D

Lena

Hedin

Jönköping

 

261

3.33

H

Ola

Thelberg

Härnösand

Härnösands CK

262

3.25

D

Josefin

Holtmer

Visby

RCK

263

3.10

H

Håkan

Weström

Visby

Ringmurens Cykelklubb

264

3.24

H

Yngve

Åkerblom

Visby

Ringmurens cykelklubb

265

3.07

H

Alistair

Scrutton

Uppsala

 

266

2.49

H

Torbjörn

Ihse

Visby

Ringmurens CK

267

2.49

D

Lena

Ihse

Visby

Ringmurens ck

268

2.32

H

Thomas

Söderström

Visby

Ringmurens CK

269

2.49

H

Ola

Hafdell

Visby

Ringmurens cykelklubb

Kort  33 km

   

start kl 10.10

 

8 startande

 
 

Tid

         

301

1.24

H

Jörgen

Thiel

Västerås

Västerås Rugbyklubb

302

1.52

H

Thomas

Jaenson

Uppsala

 

303

2.22

D

Jenny

Franzén

Klintehamn

 

304

2.11

D

Maria

Hjärtmyr

Klintehamn

 

305

2.11

H

Joachim

Hjärtmyr

Klintehamn

 

306

2.09

D

Karin

Ling

Västerås

Skerike Bygdegårdsförening

308

2.11

D

Ulrika

Jacobsson

Ljugarn

 

309

2.06

 

Anna Anu

Viik

Visby

Ringmurens cykelklubb